Të gjitha lajmet

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

E shtata rresht për Prishtinën

E shtata rresht për Prishtinën

5 March, 2020 @22:28

Vashat e Prishtinës, duke e mposhtur Penzën me rezultat 50-77, e regjistruan fitoren e shtatë rresht në Ligën e Femrave.

Era Shatri me 18 pikë, 16 kërcime, 6 asistime, 2 topa të rrëmbyer dhe 2 bllokada, ishte më mira te Prishtina, kurse u dalluan edhe Irma Konjusha me 18 pikë (prej tyre 5 herë ishte e saktë nga vija e treshit) dhe Enisa Kamerolli me 15 pikë, 6 kërcime e 4 asistime.

Te Penza u veçuan Valbona Bytyqi me 15 pikë e 8 kërcime dhe Tringa Ukaj me double-double prej 14 pikëve e 10 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Për Prishtinën kjo ishte fitorja e 12 e stinorit krahas 2 humbjeve që i ka dhe gjendet në pozitën e dytë, kurse Penza ka bilanc prej 9 fitoreve e 5 humbjeve.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Kastriotin, derisa Penza me Bashkimin në Prizren.

BASHKIMI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Saranda Daci me 57 pikë, mposht “vet” Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @23:20

Performanca fenomenale e Saranda Dacit, bëri që vashat e Bashkimit të mos befasohen nga Vëllaznimi. Bashkimi e mposhti Vëllaznimin me…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (13)

3 March, 2020 @21:01

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Xhanaj me triple-double, Prishtina vazhdon pa humbje në pranverë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 March, 2020 @20:39

Vashat e Prishtinës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Trepçës, duke e mposhtur me rezultat 43-100. Rezultati i…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Fitorja e tretë rresht për Penzën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 February, 2020 @21:10

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 43-60, e regjistruan fitoren e tretë rresht në Ligën e…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi me rekord pikë, i kthehet fitoreve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 February, 2020 @19:00

Vashat e Bashkimit pas humbjes së parë që e pësuan në xhiron e kaluar, kësaj radhe ishin më të koncentruara…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave