Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

E treta rresht për KBF Vëllaznimin, Mgbeike me triple-double

FOTO / KBF Vëllaznimi

E treta rresht për KBF Vëllaznimin, Mgbeike me triple-double


11 November, 2020 @18:17

Po vazhdon forma e mirë e vashave të Vëllaznimit.

Skuadra gjakovare e mposhti edhe Penzën me rezultat 82-59 dhe e regjistroi fitoren e tretë rresht në Ligën e Femrave.

Të huajat e Vëllaznimit shkëlqyen përsëri. Raven Baker ishte koshashënuesja më e mirë me 32 pikë, derisa luajti edhe me 16 kërcime, 6 topa të rrëmbyer e 4 asistime, kurse Sarah Mgbeike shkëlqeu me triple-double prej 27 pikëve, 23 kërcimeve e 10 bllokadave.

Te Penza me double-double luajtën Valbona Bytyqi me 26 pikë e 12 kërcime dhe Melita Luci me 12 pikë e 10 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi së bashku me Bashkimin janë dy skuadrat e vetme pa humbje pas 3 xhirove në Ligën e Femrave, kurse Penza e regjistroi humbjen e dytë të stinorit.

Në xhiron e katërt Vëllaznimi takohet me Trepçën, kurse Penza me Prishtinën.


NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

27/01/21 @ 13:41

KUPA E KOSOVËS

Nesër gjysmëfinalet në Kupën e Kosovës te femrat

FBK Liga e Femrave

Nesër gjysmëfinalet në Kupën e Kosovës te femrat

27/01/21 @ 10:21

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

25/01/21 @ 12:49

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

24/01/21 @ 14:54

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

24/01/21 @ 13:48

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

24/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

FBK Liga e Femrave

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

24/01/21 @ 09:17

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

FBK Liga e Femrave

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

23/01/21 @ 16:35

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

23/01/21 @ 15:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

23/01/21 @ 13:34


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave