Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - PRISHTINA (F)

Enisa Kamerolli me triple-double, Prishtina fillon me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Enisa Kamerolli me triple-double, Prishtina fillon me fitore

13 October, 2019 @17:34

Kampionia në Ligën e Femrave të Kosovës në basketboll, Prishtina, e nisi stinorin 2019/20 me fitore, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 51-93.

Edhe pse shumica e lojtareve të pesëshes së parë nuk luajtën shumë te Prishtina, vajzat e trajnerit Fidan Shatri me lehtësi e mposhtën Vëllaznimin.

Enisa Kamerolli në këtë ndeshje shkëlqeu me shifrat magjike triple-double. Ajo luajti me 21 pikë, 13 asistime e 11 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Besjana Martinaj me 16 pikë, Diellza Dekaj me 15 pikë, Tokjona Rexhaj me 14 pikë e 16 kërcime dhe Tringa Ukaj me 12 pikë të tjera.

Te Vëllaznimi më e mira ishte Rina Hoda me 18 pikë. Pikë dyshifrore shënoi edhe Diellza Leti (10 pikë).

TABELA AKTUALE

Prishtina në xhiron e dytë do të përballet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Kastriotin.

KASTRIOTI (F) STATS

Anita Grainca e vetmja me treshifror te kërcimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:47

Basketbollistja e Kastriotit, Anita Grainca, ishte e vetmja te skuadra ferizajase që e kaloi shifrën e 100 kërcimeve. Anita…

KASTRIOTI (F) STATS

Kastrioti me më së paku asistime në ligë, lista e plotë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @21:24

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, ishte skuadra me më së paku asistime ekipore. …

KASTRIOTI (F) STATS

Agnesa Rrahmani koshashënuesja më e mirë e ligës dhe e Kastriotit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 June, 2020 @20:46

Skuadra e Kastriotit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Femrave, kishte bilanc prej 2 fitoreve e 14 humbjeve. …

TREPÇA (F) STATS

Sihana Ramoja edhe te kërcimet kryeson listën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 May, 2020 @14:37

Te Trepça asnjë basketbolliste nuk ka arritur ta kalojë shifrën e 100 kërcimeve personale. Por më e mira te skuadra…

TREPÇA (F) STATS

U rikthye nga lëndimi, u bë asistuesja më e mirë te Trepça

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 May, 2020 @23:39

Kapitenja e skuadrës së Trepçës te femrat, Lorena Haxha, për shkak të lëndimit që e kishte pësuar në stinorin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave