Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - PRISHTINA (F)

Enxhi me triple-double, Irma me rekord, për fitoren e radhës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Enxhi me triple-double, Irma me rekord, për fitoren e radhës

7 December, 2019 @16:31

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti bindshëm Kastriotin me rezultat të thellë 36-121.

Me domimin total në parket, prishtinaset e regjsitruan fitoren e radhës.

Enxhi Xhanaj në këtë ndeshje luajti me shifrat magjike triple-double prej 18 pikë, 12 topave të rrëbyer dhe 10 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Besjana Martinaj me 28 pikë, Nyilah Jamison me 19 pikë e 12 kërcime, Marigona Rushiti me 14 pikë dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë të tjera.

Kapitenja e skuadrës Irma Konjusha, në këtë ndeshje luajti me 8 pikë, por e theu rekordin e asistime për këtë sezon. Konjusha me 20 asistime u bë basketbollistja me më së shumti asistime gjatë një ndeshjeje këtë sezon.

Në anën tjetër te Kastrioti më e dalluara ishte Erina Berisha me 11 pikë, derisa nuk luajti basketbollistja më e dalluara e Kastriotit Agnesa Rrahmani.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht ka bilanc prej 6 fitoreve e 2 humbjeve, kurse Kastrioti prej 2 fitoreve e 7 humbjeve deri më tani.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave