Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - PRISHTINA (F)

Enxhi me triple-double, Irma me rekord, për fitoren e radhës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Enxhi me triple-double, Irma me rekord, për fitoren e radhës

7 December, 2019 @16:31

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti bindshëm Kastriotin me rezultat të thellë 36-121.

Me domimin total në parket, prishtinaset e regjsitruan fitoren e radhës.

Enxhi Xhanaj në këtë ndeshje luajti me shifrat magjike triple-double prej 18 pikë, 12 topave të rrëbyer dhe 10 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Besjana Martinaj me 28 pikë, Nyilah Jamison me 19 pikë e 12 kërcime, Marigona Rushiti me 14 pikë dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë të tjera.

Kapitenja e skuadrës Irma Konjusha, në këtë ndeshje luajti me 8 pikë, por e theu rekordin e asistime për këtë sezon. Konjusha me 20 asistime u bë basketbollistja me më së shumti asistime gjatë një ndeshjeje këtë sezon.

Në anën tjetër te Kastrioti më e dalluara ishte Erina Berisha me 11 pikë, derisa nuk luajti basketbollistja më e dalluara e Kastriotit Agnesa Rrahmani.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht ka bilanc prej 6 fitoreve e 2 humbjeve, kurse Kastrioti prej 2 fitoreve e 7 humbjeve deri më tani.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave