Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F)

Gashi: Jemi më të motivuara se kurrë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Gashi: Jemi më të motivuara se kurrë

17 October, 2019 @18:11

Kapitenja e skuadrës së Bashkimit, Gresa Gashi, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se së bashku me bashkëlojtaret janë motivuar shumë për këtë stinor.

Kampionati filloi shumë mirë. Me përforcimet e reja në skuadër, bashkëpunimi dhe komponimi ka ardhur dukshëm më shpejtë se sa që kemi menduar.

Jemi më të motivuara se kurrë. Na pret një ndeshje e vështirë të dielën ndaj rivalit tonë kryesor Prishtinës. Besoj shumë që jemi gati dhe shkojmë për t’u kthyer me fitore.”

Gashi gjithashtu ka shtuar se skuadra e Bashkimit do të luftojë për të gjithë trofetë.

Të dielën do të kthehemi me fitore në Prizren, do ishte një dhuratë e bukur për kryesinë tonë. Këtë vit do të jetë gjithçka më ndryshe, do të luftojmë për të gjithë trofetë, për ta kthyer namin që e meriton Bashkimi,”- tha Gresa.

TABELA AKTUALE

Bashkimi të dielën do të përballet me Prishtinën, në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Femrave.

TREPÇA (F)

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:34

Koshashënuesja më e mirë në humbjen e Trepçës ndaj Bashkimit, Melisa Ibrahimi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka thënë…

TREPÇA (F)

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:22

Vashat e Trepçës pësuan dje nga Bashkimi me rezultat 94-36. Kapitenja e skuadrës mitrovicase, Lorena Haxha, në një bisedë me…

FURKAN SAGLIK

Saglik: Mbrojtja jonë e caktoi rezultatin

FOTO / Arian Paçarizi

16 October, 2019 @23:45

Trajneri turk i vashave të Bashkimit, Furkan Saglik, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com ka thënë se mbrojtja agresive e…

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Kundërshtaret do të kenë punë më një Prishtinë ndryshe

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @23:13

Njëra prej basketbollisteve më e dalluara në Prishtinë, Irma Konjusha, një një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se kundërshtaret…

DANISHA SHAW

Shaw: Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @22:53

Koshashënuesja më e mirë në ndeshjen e Prishtinës në Euro Cup Women, Danisha Shaw, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave