Të gjitha lajmet

TREPÇA (F)

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

17 October, 2019 @14:22

Vashat e Trepçës pësuan dje nga Bashkimi me rezultat 94-36.

Kapitenja e skuadrës mitrovicase, Lorena Haxha, në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se përkrahja e skuadrës nga banka është shumë e vështirë, ngase është e lënduar nga gjuri i saj.

Si kapitene e ekipit, ishte e vështirë të shikoja lojën nga banka rezervë dhe mos ta ndihmoja skuadrën.

Në fillim të ndeshjes loja ishte e barazpeshuar, por mungesa e lojtareve kyçe bëri diferencën në pjesën e dytë të lojës.

Gjithsesi luajtëm mirë, duke e pasur parasysh se mosha mesatare e skuadrës është 15 vjeç, por stinori është i gjatë, është herët të flasim por shpresojmë për rezultate pozitive në të ardhmen, pse jo të luftohet edhe për titull.”- ka thënë Haxha për TopSportin.

TABELA AKTUALE

Lorena Haxha ka pësuar një lëndim të rëndë nga gjuri dhe momentalisht është në fazën e rikuperimit.

FURKAN SAGLIK

Saglik: Mbrojtja jonë e caktoi rezultatin

FOTO / Arian Paçarizi

16 October, 2019 @23:45

Trajneri turk i vashave të Bashkimit, Furkan Saglik, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com ka thënë se mbrojtja agresive e…

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Kundërshtaret do të kenë punë më një Prishtinë ndryshe

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @23:13

Njëra prej basketbollisteve më e dalluara në Prishtinë, Irma Konjusha, një një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se kundërshtaret…

DANISHA SHAW

Shaw: Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @22:53

Koshashënuesja më e mirë në ndeshjen e Prishtinës në Euro Cup Women, Danisha Shaw, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com…

FIDAN SHATRI

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

FOTO / fiba.com

16 October, 2019 @22:18

Pas debutimit historik të Prishtinës (F) në Euro Cup Women, që përfundoi me humbjen e vashave nga kryeqyteti, trajneri i…

MBA MOSCOW - PRISHTINA (F)

Prishtina (F) debuton me humbje në Euro Cup

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @21:21

Kampionia e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, në debutimin e saj në Euro Cup, ka pësuar humbje nga skuadra…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave