Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP I XHIROS IV

Justin Davis (Peja) - MVP (4)

Justin Davis (Peja) - MVP (4)


16 October, 2023 @11:48

Basketbollisti i Pejës Justin Davis është zgjedhur MVP i xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, pas paraqitjeve të tija në përballje ndaj Yllit, ka marrë epitetin e lojtarit më të rëndësishëm të javës.

Davis ka kryer ndeshjen me double-double prej 27 pikëve dhe 10 kërcimeve, duke arritur indeks efiçence 26 për të marrë çmimin e më të mirit të xhiros.

Ai bëhet lojtari i dytë i Pejës që merr këtë çmim këtë stinor, pas John Chandlerit në xhiron e tretë. Derisa FBK nuk ka dhënë këtë çmim për xhiron e parë, në të dytën e mori Kevin Bracy-Davis i Trepçës.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga