Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kastrioti në TOP4, Vëllaznimi ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Kastrioti në TOP4, Vëllaznimi ende pa fitore

24 November, 2019 @19:39

Vashat e Kastriotit e mposhtën Vëllaznimin me rezultat 45-62.

Skuadra e trajneres Kimete Haliti, dominoi gjatë gjithë ndeshjes, ku me mbrojtje të fortë, në çerekun e dytë pësuan 4 pikë e në çerekun e tretë 5.

Si zakonisht te Kastrioti më e dalluara ishte Agnesa Rrahmani. Ajo luajti me double-double prej 30 pikëve e 12 kërcimeve. Me double-double te Kastrioti luajti edhe Anita Grainca me 19 pikë e 17 kërcime.

Te Vëllaznimi u dalluan Rina Hoda me 13 pikë dhe Festa Bicurri me 11 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Kastrioti me 2 fitore e 5 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt, kurse Vëllaznimi me 7 humbje është në fund të tabelës.

Në xhiron tjetër Kastrioti takohet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Penzën.

BASHKIMI F 74-70 PRISHTINA F

Vajzat e Bashkimit fitojnë derbin, mbesin të pamposhtura

23 November, 2019 @21:20

Deri në fund nuk dihej. Derbi shkoi tamam si derbi, ndërsa krejt në fund, vajzat e Bashkimit u treguan më…

NIS DERBI

(LF) 5-shet startuese: Bashkimi - Prishtina

23 November, 2019 @19:24

Derbi më i madh i basketbollit në Ligë të Femrave nis pas pak në Sezai Surroi, ndërsa skuadra e Bashkimit…

TREPÇA (F) - PEJA (F)

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

FOTO / Penza

23 November, 2019 @14:38

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 51-60. Penza për herë të dytë në këtë sezon, arriti të…

KOSOVA

FBK emëron selektorët e gjeneratave të reja

19 November, 2019 @17:16

Në një mbledhje të Bordit të FBK-së të mbajtur sot, është vendosur për trajnerët e rinj të përfaqësueseve përkatëse. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (6)

18 November, 2019 @22:08

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së gjashtë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave