Të gjitha lajmet

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e dokumenteve, fotografive, artikujve dhe gjërave që ndërlidhen me klubin.

“KB Bashkimi ka filluar të bëjë grumbullimin e dokumenteve, fotografive, artikujve dhe të gjitha gjërave që ndërlidhen me klubin tonë përgjatë historisë 75 vjeçare,” është thënë një njoftimin e klubit.

Për më tepër, këto dokumente do të ekspozohen për qytetarët.

“Gjërat e grumbulluara do të arkivohen të gjitha në një vend dhe do të jenë të ekspozuar për qytetarë,” ka vazhduar njoftimi i klubit.

Për këtë klubi ka kërkuar përkrahjen e të gjithëve që posedojnë çfarëdo dëshmie nga e kaluara e klubit.

“Ftojmë të gjithë ish lojtarët, ish anëtarët e klubit, simpatizantët dhe qytetarët e tjerë, të cilët posedojnë dokumente, fotografi dhe gjësende të tjera, të na kontaktojnë nëpërmjet kësaj faqeje apo e-mailit [email protected] për të kontribuuar në kolektimin e arkivës së klubit,” ka përfunduar njoftimi i ekipit portokallezi.

KB Bashkimi suksesin më të madh e ka arritur në vitet e pasluftës, duke fituar një herë Kupën dhe duke u shpall njëherë kampion i Kosovës.

Në arenën ndërkombëtare, suksesi më i madh i klubit është arritja e finales së Ligës Ballkanike.

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

GJAKOVË

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga