Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - PRISHTINA (F)

KBF Prishtina kthehet në parket me fitore

FOTO / Shpend Ahmeti

KBF Prishtina kthehet në parket me fitore

21 November, 2020 @19:08

Vashat e Prishtinës arritën ta mposhtin Kastriotin me rezultat 70-103 dhe e regjistruan fitoren e dytë të stinorit.

KBF Prishtina luajti me mungesa të shumta në këtë ndeshje, por e arritën qëllimin, duke e mposhtur kundërshtaren.

Enisa Kamerolli me 33 pikë, 12 asistime e 3 kërcime ishte më e dalluara, derisa u ndihmua edhe nga Era Shatri me 29 pikë, 11 kërcime e 7 asistime dhe Besjana Martinaj me 23 pikë e 5 asistime.

Te Kastrioti shkëlqeu Agnesa Rrahmani me 40 pikë, 4 kërcime e 3 asistime.

TABELA AKTUALE

KBF Prishtina me një ndeshje më pak, me 2 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse Kastrioti 5 humbje ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron gjashtë Prishtina takohet me Trepçën, derisa Kastrioti me Vëllaznimin.

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi me 30+ ndaj Vëllaznimit, mbetet e vetmja pa humbje

TOSPORTI / Arian Paçarizi

20 November, 2020 @16:53

Në duelin e dy skuadrave të pamposhtura në Ligën e Femrave, epitetin e ruajti KBF Bashkimi, duke e mposhtur Vëllaznimin…

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza triumfon ndaj Trepçës, ngritet në renditje

20 November, 2020 @16:21

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 57-43. Duke pësuar vetëm 9 pikë në çerekun e parë, Penza…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

16 November, 2020 @19:59

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Bashkimi me rekord pikë deklason Kastriotin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 November, 2020 @17:47

Një ndeshje tepër e lehtë për vashat e Bashkimit është luajtur sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren kundër Kastriotit. …

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vazhdon forma e KBF Vëllaznimit, e katërta rresht

FOTO / KBF Vëllaznimi

15 November, 2020 @14:51

Vashat e Vëllaznimit po vazhdojnë rrugëtimin pa humbje. Viktima e radhës ishte Trepça, që Vëllaznimi e mposhti me 30 pikë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave