Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF VËLLAZNIMI - KBF TREPÇA

KBF Trepça në TOP 4

KBF Trepça në TOP 4


4 December, 2021 @23:02

KBF Trepça e mposhti Vëllaznimin me rezultat 46-51.

Si zakonisht më e mira e skuadrës mitrovicase ishte Ta’sharra Jeffries me 27 pikë, 7 kërcime, 2 asistime e 2 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Alma Muzliukaj me 11 pikë e 18 kërcime.

Te Vëllaznimi u veçuan Kendra Williams me 20 pikë, 9 këcime dhe Bleona Juniku me 10 pikë e 13 kërcime.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Trepça ngritet në pozitën e katërt me 3 fitore e 5 humbje, kurse Vëllaznimi me 2 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e parafundit.

Në xhiron e dhjetë Trepça takohet me Bashkimin, derisa Vëllaznimi me Kastriotin.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave