Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TREPÇA - KBF BASHKIMI

KBF Trepça triumfon ndaj Bashkimit, me fitore përfundon stinorin e rregullt

FOTO / Arkiv

KBF Trepça triumfon ndaj Bashkimit, me fitore përfundon stinorin e rregullt


27 March, 2022 @15:59

KBF Trepça, shënon fitore ndaj Bashkimit me rezultat 92-85, në kuadër të ndeshjes së fundit të stinorit të rregullt në Ligën e Femrave.

Skuardra mitrovicase duke shënuar 32 pikë në çerekun e fundit dhe pësuar 17 pikë, arriti fitoren e parë kundër skuadrës prizrenase në këtë stinor.

Ta’Sharra Jeffries me 52 pikë, 8 kërcime, 6 asistime e 3 topa të rrëmbyer ishte e pakapshme te Trepça, derisa u ndihmua edhe nga Kelly Muller Santos me 21 pik e 20 kërcime.

Te Bashkimi u veçuan Besjana Martinaj me 24 pikë, D’Asia Chambers me 20 pikë dhe Poole Porsche me triple-double prej 19 pikëve, 11 asistime e 10 kërcime.

TABELA PËRFUNDIMTARE

Bashkimi e përfundoi stinorin me 12 fitore e 8 humbje, kurse Trepça me 8 fitore e 12 humbje.

Në Play Off Bashkimi takohet me Penzën, derisa Trepça me Prishtinën.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave