Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Vëllaznimi i kthehet fitoreve

KBF Vëllaznimi i kthehet fitoreve

25 November, 2020 @19:15

Pas humbjes në xhiron e kaluar kundër Bashkimit, vashat e Vëllaznimit e mposhtën bindshëm Kastriotin me rezultat 98-56.

Skuadra gjakovare nga fillimi i ndeshjes e deri në fund nuk ishte në disavantazh në asnjë moment.

Raven Baker shkëlqeu me 42 pikë, 5 asistime, 5 topa të rrëmbyer dhe 2 kërcime te Vëllaznimi, derisa u ndihmua edhe nga Sarah Mgbeike me 19 pikë, 28 kërcime e 6 asistime dhe nga Rina Hoda me 12 pikë të tjera.

Te Kastrioti u dalluan Agnesa Rrahmani me 31 pikë e 5 kërcme dhe Amani Alexander me 18 pikë.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me 5 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e dytë, ndërsa Kastrioti ende është pa fitore.

KBF Vëllaznimi në xhiron tjetër do të takohet me Prishtinën, kurse Kastrioti me Penzën.

PENZA (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi vazhdon pa humbje, e gjashta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 November, 2020 @18:29

Skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave, Bashkimi, ka mposhtur Penzën me rezultat 56-61. Vashat e Bashkimit…

SARANDA DACI

Basketbollistja e Bashkimit drejt Superligës çeke

24 November, 2020 @12:33

Njëra ndër basketbollistët më të mira të Bashkimit në dy stinorët e fundit, Saranda Daci, do të transferohet në Superligën…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

23 November, 2020 @12:33

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së pestë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

KASTRIOTI (F) - PRISHTINA (F)

KBF Prishtina kthehet në parket me fitore

FOTO / Shpend Ahmeti

21 November, 2020 @19:08

Vashat e Prishtinës arritën ta mposhtin Kastriotin me rezultat 70-103 dhe e regjistruan fitoren e dytë të stinorit. KBF…

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi me 30+ ndaj Vëllaznimit, mbetet e vetmja pa humbje

TOSPORTI / Arian Paçarizi

20 November, 2020 @16:53

Në duelin e dy skuadrave të pamposhtura në Ligën e Femrave, epitetin e ruajti KBF Bashkimi, duke e mposhtur Vëllaznimin…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave