Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin


20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka thënë se janë përgatitur për ndeshjen derbi dhe e kanë analizuar kundërshtaren.

Pasi që ka ndryshuar sistemi i garave këtë vit, do të thotë që kemi ndeshje më shumë, e në këtë rast edhe me Bashkimin do të takohemi 4 herë gjatë kampionatiti, do të shohim se çfarë do të ndodh, pasi që është një kampionat i gjatë.

Irma më tej ka treguar se është bërë edhe analiza e skuadrës së Bashkimit dhe se janë përgatitur së bashku.

Sa i përket ndeshje kundër Bashkimit, jemi përgatitur dhe kemi analizuar skuadrën Bashkimit edhe pse skemi pasur kohë shumë, pasi që jemi të fokusuar në Euro Cup, po mendoj që do të jetë një ndeshje e mirë, luajm pa presion dhe do të jetë një ndeshje e mirëseardhur për ne para ndeshjes me Sarta&k Vidnjove,”- tha Konjusha për TopSportin.

TABELA AKTUALE

Edhe Prishtina edhe Bashkimi fituan ndeshjet në xhiron e parë në Ligën e Femrave, derisa sonte njëra prej skuadrave do të njoftohet me humbje.

Ndeshja në mes të Prishtinës dhe Bashkimit fillon në ora 19:30.


LIGA E FEMRAVE

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

FBK Liga e Femrave

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

24/01/21 @ 09:17

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

FBK Liga e Femrave

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

23/01/21 @ 16:35

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

23/01/21 @ 15:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

23/01/21 @ 13:34

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

23/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

23/01/21 @ 11:11

LIGA E FEMRAVE

Me derbi fillon Liga e Femrave

FBK Liga e Femrave

Me derbi fillon Liga e Femrave

23/01/21 @ 10:53

LIGA e FEMRAVE

Liga e Femrave fillon nesër, përforcohen të gjitha skuadrat

FBK Liga e Femrave

Liga e Femrave fillon nesër, përforcohen të gjitha skuadrat

22/01/21 @ 19:04

LIGA E FEMRAVE

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

FBK Liga e Femrave

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

15/01/21 @ 19:07

LIGA E FEMRAVE

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

FBK Liga e Femrave

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

15/01/21 @ 18:52


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave