Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit.

Vashat e Prishtinës ishin përgatitur për ta festuar fitoren kur kishin mbetur edhe 2 minuta e 32 sekonda, kur ishte rezultati 69-61 në favor të tyre.

Por gjërat morën kahje të kundërt. Në minutat e mbetura të ndeshjes, vashat e Bashkimit me mbrojtje të fortë dhe me një seri prej 13-0, e fituan derbin në Prishtinë me rezultat 69-74.

Në skenë te Bashkimi ishte dyshja Aisha Balarabe dhe Khadija Brown-Haywood, shënuan me nga 23 pikë secila. Balarabe gjithashtu i rrëmbeu edhe 15 kërcime.

Te Prishtina më e mira ishte ish-lojtarja e Bashkimit, Danisha Shaw. Ajo luajti me 27 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Era Shatri me 17 pikë dhe Irma Konjusha me 15 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me këtë fitore vendoset përsëri në krye të tabelës me bilanc prej 2 fitoreve e 0 humbjeve, kurse Prishtina e regjistroi humbjen e parë në Ligën e Femrave pas 2 ndeshjeve të zhvilluara.

Bashkimi gjithashtu sivjet e kishte mposhtur Prishtinën edhe në Superkupë.

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @17:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza fiton edhe në ndeshjen e dytë

FOTO/ Penza

19 October, 2019 @17:03

Vashat e Penzës nuk gabuan as në ndeshjen e dytë. Skuadra pejane e mposhti Trepçën me rezultat 62-44. Në…

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vashat e Kastriotit e regjistrojnë fitoren e parë

19 October, 2019 @14:55

Ndeshja hapëse e xhiros së dytë në Ligën e Femrave, përfundoi me fitoren e Kastriotit ndaj Vëllaznimit me rezultat

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave