Të gjitha lajmet

DITARI NR. 16 @ RIO 2016

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

Shkruan: Luan MORINA

21 August, 2016 @12:18

Dhe pas më shumë se dy javëve, është koha për të lëshuar perden olimpiadës së Rios. Për neve, kjo mbetet olimpiada më e mirë deri më tani. Për neve, shpresoj të jetë vetëm e para në mesin e shumë olimpiadave të suksesshme. Tashti na pret puna, jo veç sportistët, por të gjithëve neve që duhet ti përkrahim në çfarëdo mënyrë të mundshme, qoftë edhe vetëm me fjalë.

SHBA-të fituan basketbollin, Kina volejbollin, Rusia hendbollin në finalet e femrave. Tek meshkujt, Brazili më në fund mori të artën olimpike. Mo Farah po mbetet në hije të Usain Bolt përkundër sukseseve që po ka.

Sot mbaron boksi me katër finale që nisin në ora 19:00. Gjysmë ore më herët nisin dy finalet e fundit ë mundjes. Finalja e parë e ditës është maratona në ora 14:30. Gjimnastika ritmike ekipore finalen e ka në ora 16, derisa çiklizmi malor për meshkuj nis në ora 17:30.

Finalet e fundit në sportet ekipore janë në volejboll ku italianët provojnë të artën e parë në histori kundër Brazilit që ka fituar tre herë (18:15); në hendboll ku Franca tenton titullin e tretë radhazi kundër Danimarkës që s’ka fituar asnjëherë (19:00); dhe në basketboll ku SHBA-të provojnë titullin e 15të kundër Serbisë që nuk ka asnjë medalje (20:45).

E numri i radhës i ditarit olimpik vjen më 10 shkurt 2018.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga