Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Me 70+ epërsi, seria ngritet në 9

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Me 70+ epërsi, seria ngritet në 9

4 December, 2019 @17:27

Vashat e Bashkimit, pa telashe e mposhtën skuadrën më të dobët në Ligën e Femrave, Vëllaznimin, me rezultat 104-29.

Bashkimi në këtë ndeshje nuk luajti pa shumicën e lojtareve bazë të skuadrës, derisa ato që ishin në parket e krijuan një epërsi prej 75 pikëve kundër Vëllaznimit që ishte dorëzuar nga fillimi i ndeshjes.

Sara Vraniqi ishte koshashënuesja më e mirë te Bashkimi me 27 pikë, derisa luajti edhe me 11 kërcime e 2 asistime. Sara u ndihmua edhe nga Jeta Zeka me 20 pikë, 17 kërcime e 5 asistime, Dea Çejku me 16 pikë 12 kërcime, Erjona Krasniqi me 14 pikë, Gresa Gashi me 11 pikë dhe Melda Baliqi me 10 pikë të tjera.

Te Vëllaznimi si zakonisht më e dalluara ishte Rina Hoda. Ajo luajti me 17 pikë, 4 kërcime e 4 asistime.

TABELA AKTUALE

Bashkimi është skuadra e vetme pa humbje,derisa me 9 fitore gjendet në krye të tabelës, ndërsa te Vëllaznimi është e kundërta. Skuadra gjakovare ende nuk ka fitore dhe me 9 humbje gjendet në fund të tabelës.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, kurse Vëllaznimi me Trepçën.

TREPÇA (F) - KASTRIOTI (F)

Trepça kap avantazhin nga Kastrioti

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 December, 2019 @13:48

Dy skuadra që për pozitën e katërt në Ligën e Femrave, Trepça dhe Kastrioti, e hapën xhiron e nëntë në…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (8)

3 December, 2019 @10:56

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tetë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

8ashkimi vër8 në formë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 December, 2019 @13:28

Vashat e Bashkimit, formën e mirë të tyre e vazhduan edhe në ndeshjen e tetë të stinorit kundër Kastriotit. Bashkimi…

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Penza përforcon pozitën e tretë

1 December, 2019 @19:29

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 77-62, e përforcuan pozitën e tretë në Ligën e Femrave. …

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina së paku deri nesër në krye

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 November, 2019 @20:34

Vashat e Prishtinës, duke i mposhtur ato të Trepçës me rezultat 84-37, u vendosën në krye të tabelës së…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave