Të gjitha lajmet

GËZIM MORINA ME MESAZH

Morina: Përpara djema!

Morina: Përpara djema!

26 November, 2020 @13:22

Njëri ndër lojtarët që do të mungojë te përballjet e Kosovës këtë muaj në parakualifikime për Botërorin 2023, Gëzim Morina, u ka dërguar mesazh bashkëlojtarëve para ndeshjeve të radhës.

Ai u ka dhënë kurajo bashkëlojtarëve dhe u ka dëshiruar fat në përballjet e radhës.

“Ndjenja që ne si basketbollistë e përjetojmë kur veshim fanellën e shtetit tonë Kosovës, nuk krahasohet me asgjë në botë. Duke ndjerë keqardhje që nuk jam aty të ju ndihmoj shokëve të mi, ju dëshiroj shumë fat në këto dy ndeshje dhe si gjithë shqiptarët anë e mbanë botës, uroj që të ktheheni në Kosovë me dy fitore. Përpara djemë!!!”, ishte mesazhi i Morinës.

Kosova sonte do të përballet me Sllovakinë nga ora 19:00, kurse më 28 nëntor nga ora 16:00 me Islandën.

Ndeshjet janë të vlefshme për parakualifikimet evropiane për Kupën e Botës 2023, ku Kosova është lidere me katër pikë, Sllovakia dhe Islanda kanë nga tri dhe Luksemburgu dy.

SLLOVENI

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

9 January, 2021 @22:21

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gëzim Morina, e ka filluar mirë vitin 2021. Ai me skuadrën e tij sllovene, Helios…

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

Foto: FBK

18 December, 2020 @12:18

Sot nga ora 15:00 do të mbahet Kuvendi i Rregullt Zgjedhor i Federatës së Basketbollit të Kosovës. Kuvendi mbahet në…

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

Foto: FBK

17 December, 2020 @14:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) të premten më 18 dhjetor do të mbajë Kuvendin e Rregullt Zgjedhor. Kuvendi do…

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

Foto: FBK

11 December, 2020 @18:47

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). …

VENDIMI

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

Foto: FIBA

4 December, 2020 @19:10

Bordi i FIBA Evropës sot ka vendosur për vendet organizatore, për ndeshjet e muajit shkurt të vitit të ardhshëm, që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja