Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE VRESHTARËT

“Muja” në Superligë!

“Muja” në Superligë!


13 August, 2022 @17:24

Muhamed Thaçi për herë të parë në Superligë. Merr drejtimin e Rahovecit.

Njëri ndër lojtarët që kanë lënë emër në Superligë gjatë kohës sa ishte aktiv, ndërsa tash vjen aty si trajner.

Muhamed Thaçi, është trajner i ri i KB Rahoveci në Superligë, ndërsa vreshtarët e kanë zyrtarizuar atë pak momente më parë.

Muhamed Thaci

Thaçi, më parë në Kosovë kishte punuar edhe si trajner i grupmoshave të Kosovës, por ishte larguar pas një incidenti me referë.

Kujtojmë, KB Rahoveci në stinorin e kaluar u desht të luajë ndeshje PlayOuti për të siguruar statusin e ekipit të Superligës.

Thaçi në anën tjetër, punoi si trajner në Gjeorgji, ku bëri suksese për të pranuar aktualisht detyrën e trajnerit të ekipit të Rahovecit, që sot e dje zyrtarizoi pjesën më të madhe të lojtarëve për edicionin e ri garues në Superligë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga