Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: SHQIPËRIA - LUKSEMBURGU

Ngushtë, por Shqipëria në epërsi pas pjesës së parë

Ngushtë, por Shqipëria në epërsi pas pjesës së parë


25 November, 2021 @18:43

Kuqezinjtë kanë mbyllur në avantazh të ngushtë përballjen e parë parakualifikuese ndaj Luksemburgut që po luhet në Dhimitraq Goga.

Shqipëria pas çerekut të parë 27-26, në të dytin ka fituar 21-20 për të mbyllur pjesën e parë të duelit 48-46 në të mirë të tyre.

Rei Pullazi me 12 pikë është më efikasi te Shqipëria për momentin, ndërsa te Luksemburgu po dallohet Clancy Rugg me 21 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga