Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi


25 November, 2021 @19:45

Norvegjia jo që është këndellur fortë, sa kanë gabuar lojtarët tanë në çerek të dytë të ndeshjes për tu mbyllur pjesa e parë me rezultat 42-33.

Pas çerekut të parë ku kishim epërsinë 19-22, në çerek të dytë rezultati u bë 25-11 në të mirë të nordikëve për të shkuar në pushim në epërsi, 9-pikëshe.

Chris-Ebou Ndoë me 11 pikë është më efikasi te Norvegjia pas pjesës së parë, ndërsa te Kosova po dallohen Erjon Kastrati e Drilon Hajrizi, me nga 7 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga