Të gjitha lajmet

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza fiton edhe në ndeshjen e dytë

FOTO/ Penza

Penza fiton edhe në ndeshjen e dytë

19 October, 2019 @17:03

Vashat e Penzës nuk gabuan as në ndeshjen e dytë.

Skuadra pejane e mposhti Trepçën me rezultat 62-44.

Në këtë ndeshje te Penza shkëlqyen Valbona Bytyqi dhe Melita Luci. Bytyqi luajti me 22 pikë, 10 kërcime e 7 asistime, derisa Luci u dallua me 21 pikë, 7 topa të rrëmbyer, 6 kërcime e 6 asistime.

Te Trepça u veçuan Ervala Shabani me 16 pikë dhe Sihana Ramoja me double-double prej 14 pikëve e 10 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Penza me këtë fitore së paku deri nesër do të jetë në krye të tabelës me 2 fitore në 2 ndeshjet e zhvilluara, kurse Trepça me 2 humbje gjendet në fund të tabelës.

Në xhiron e tretë Penza takohet me Vëllaznimin, kurse Trepça me Prishtinën.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @17:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vashat e Kastriotit e regjistrojnë fitoren e parë

19 October, 2019 @14:55

Ndeshja hapëse e xhiros së dytë në Ligën e Femrave, përfundoi me fitoren e Kastriotit ndaj Vëllaznimit me rezultat

BASHKIMI (F)

Gashi: Jemi më të motivuara se kurrë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 October, 2019 @18:11

Kapitenja e skuadrës së Bashkimit, Gresa Gashi, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se së bashku me bashkëlojtaret…

TREPÇA (F)

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:34

Koshashënuesja më e mirë në humbjen e Trepçës ndaj Bashkimit, Melisa Ibrahimi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka thënë…

TREPÇA (F)

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:22

Vashat e Trepçës pësuan dje nga Bashkimi me rezultat 94-36. Kapitenja e skuadrës mitrovicase, Lorena Haxha, në një bisedë me…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave