Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - PENZA (F)

Penza me 20 epërsi ndaj Trepçës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Penza me 20 epërsi ndaj Trepçës

22 February, 2020 @16:56

Vashat e Penzës arritën të fitojnë ndaj Trepçës me rezultat 66-46.

Mbrojtja e fortë e Penzës në çerekun e parë, ku pësuan vetëm katër pikë, e bëri dallimin në ndeshje, me epërsinë që më pas nuk u lëshua deri në fund.

Në skenë te skuadra pejane ishte si zakonisht kapitenja Valbona Bytyqi. Ajo luajti me 18 pikë, 15 kërcime, 5 asistime, 2 topa të rrëmbyer e 2 bllokada.

Gjithashtu te Penza u dalluan edhe Melita Luci me 14 pikë, 7 kërcime e 6 asistime dhe Elizabeta Hatashi me 14 pikë të tjera.

Te Trepça e vetmja me pikë dyshifrore ishte Arta Mustafa me 16 pikë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 8 për Penzën dhe me 4 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse Trepça krahas humbjes nuk lëvizi nga pozita e katërt.

Penza në xhiron tjetër luan me Vëllaznimin në Gjakovë, kurse Trepça pret Prishtinën.

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Aisha Kaid shkëlqen, vjen fitorja e parë e sezonit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @16:20

Pas 12 xhirove të luajtura, vashat e Vëllaznimit e regjistruan fitoren e parë të sezonës. Vëllaznimi e mposhti Kastriotin me…

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave