Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - PEJA (F)

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

FOTO / Penza

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

23 November, 2019 @14:38

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 51-60.

Penza për herë të dytë në këtë sezon, arriti të triumfoj ndaj skuadrës mitrovicase, derisa gjatë ndeshjes te skuadra pejane në skenë ishte dyshja Bytyqi dhe Luci.

Kapitenja e skuadrës së Penzës, Valbona Bytyqi, ishte më e dalluara me 23 pikë, 6 kërcime e 6 asistime, kurse Melita Luci luajti me 17 pikë, 9 asistime, 7 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Trepça me pikë dyshifrore luajtën Melisa Ibrahimi (14 pikë), Sihana Ramoja (12 pikë) dhe Lorena Haxha (10 pikë).

TABELA AKTUALE

Me një ndeshje më shumë, Penza ngritet në pozitën e dytë me 12 pikë në total, kurse Trepça mbetet në pozitën e katërt me 9 pikë, pas 7 ndeshjeve të zhvilluara.

Penza në xhiron e 8 do të takohet me Vëllaznimin, kurse Trepça me Prishtinën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave