Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - PEJA (F)

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

FOTO / Penza

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

23 November, 2019 @14:38

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 51-60.

Penza për herë të dytë në këtë sezon, arriti të triumfoj ndaj skuadrës mitrovicase, derisa gjatë ndeshjes te skuadra pejane në skenë ishte dyshja Bytyqi dhe Luci.

Kapitenja e skuadrës së Penzës, Valbona Bytyqi, ishte më e dalluara me 23 pikë, 6 kërcime e 6 asistime, kurse Melita Luci luajti me 17 pikë, 9 asistime, 7 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Te Trepça me pikë dyshifrore luajtën Melisa Ibrahimi (14 pikë), Sihana Ramoja (12 pikë) dhe Lorena Haxha (10 pikë).

TABELA AKTUALE

Me një ndeshje më shumë, Penza ngritet në pozitën e dytë me 12 pikë në total, kurse Trepça mbetet në pozitën e katërt me 9 pikë, pas 7 ndeshjeve të zhvilluara.

Penza në xhiron e 8 do të takohet me Vëllaznimin, kurse Trepça me Prishtinën.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave