Të gjitha lajmet

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

14 August, 2019 @20:30

Janë caktuar pesëshet e para të Kosovës dhe të Luksemburgut.

KOSOVA: Divine Myles, Dardan Berisha, Drilon Hajrizi, Mikaile Tmusic, Fisnik Rugova

LUKSEMBURGU: Xavier-Robert Francois, Thomas Grün, Alex Laurent, Kevin Moura, Oliver Vujakovic

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Luksemburgu

FOTO / fiba.com

14 August, 2019 @11:48

Me fillim nga ora 20:30, Kosova luan ndeshjen e tretë të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021 kundër Luksemburgut. Kosova për…

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

8 August, 2019 @13:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes, ndër të tjera ka…

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Kthehen në Prishtinë

Foto: fiba.com

8 August, 2019 @12:05

Ndeshja Kosova-Luksemburgu më 14 Gusht 2019 në kuadër të parakualifikimeve për Eurobasket 2021 do të zhvillohet në Prishtinë. Ndeshja do…

KOSOVA - BRITANIA E MADHE

Shpresat shuhen

7 August, 2019 @22:27

Tashmë gjasat për t’u kualifikuar Kosova në fazën tjetër të kualifikimeve për Eurobasket 2021 janë zvogëluar shumë. Pas humbjes në…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja