Të gjitha lajmet

KOSOVA

Prezantohet trajneri, publikohet lista e Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prezantohet trajneri, publikohet lista e Kosovës

14 February, 2020 @15:22

Para pak çastesh, FBK-ja ka prezantuar trajnerin e ri të përfaqësues së Kosovës, Christos Marmarinos.

Marmarinos gjithashtu e publikoi listën e përfaqësues së Kosovës për ndeshjet me Islandën dhe Luksemburgun.

Lista e gjërë e trajnerit Christos Marmarinos për ndeshjet para-kualifikuese e Kosovës për Botërorin 2023 është si mëposhtë:

Dardan Berisha (Peja), Erjon Kastrati (Egis Körmend),  Drilon Hajrizi (Peja), Fisnik Rugova (Prishtina), Mikaile Tmusic (Prishtina),  Urim Zenelaj (Prizreni), Ujkan Karanezi (Bashkimi), Valon Bunjaku (Ylli), Samir Zekiqi, (Ylli),  Alban Veseli (Rahoveci), Altin Morina (Rahoveci), Edmond Azemi (Prishtina), Ergin Grosha (Feronikeli), Gëzim Morina (Hopsi Polzela), Leonard Mekaj (Rahoveci), Meriton Ismaili (Prishtina), Shawn Johnes (Anwil Włocławek).

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të…

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja