Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - KASTRIOTI (F)

Prishtina deklason me dy rekorde Kastriotin

Prishtina deklason me dy rekorde Kastriotin

8 March, 2020 @20:04

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Kastriotin me rezultat të thellë 135-46.

Prishtina në këtë ndeshje nuk e lëshoi epërsinë nga fillimi i ndeshjes e deri në fund. Vashat e Prishtinës i regjistruan dy rekorde, gjithsej 135 pikë, dhe gjithashtu duke e arritur fitoren me epërsinë më të lartë në një ndeshje sivjet, plot 89 pikë epërsi.

7 basketbolliste të Prishtinës luajtën me pikë dyshifrore, prej tyre u dalluan Enxhi Xhanaj me 28 pikë, 8 asistime, 6 kërcime e 5 topa të rrëmbyer, Enisa Kamerolli me 21 pikë, 5 kërcime e 3 asistime, Marigona Rushiti e Era Shatri me nga 20 pikë secila dhe Irma Konjusha me double-double prej 13 pikëve e 11 asistimeve.

Te Kastrioti u veçua vetëm Agnesa Rrahmani me 28 pikë e 6 kërcime.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në pozitën e dytë me 13 fitore e 2 humbje, derisa Kastrioti në fund të tabelës me 2 fitore e 13 humbje.

Në xhiron tjetër Prishtina e pret Vëllaznimin, kurse Kastrioti takohet me Penzën.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave