Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina skuadra e parë me 1000+ pikë këtë stinor

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina skuadra e parë me 1000+ pikë këtë stinor

8 February, 2020 @16:46

Kampionia aktuale në Ligën e Femerave, Prishtina, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror e mposhti Vëllaznimin me rezultat 60-96.

Prishtina duke shënuar 96 pikë në këtë ndeshje, u bë skuadra e parë në këtë sezon që arriti shifrën e 1000+ pikëve në Ligë.

Epërsia në ndeshje ishte nga minuta e parë e deri në fund te prishtinaset, derisa shkëlqeu basketbollistja Enxhi Xhanaj me 28 pikë, 30 kërcime e 7 asistime.

Xhanaj u ndihmua edhe nga Besijana Martinaj me 19 pikë, 8 asistime e 6 kërcime, Diellza Dekaj me 17 pikë e 7 kërcime dhe Era Shatri me 14 pikë, 14 kërcime e 7 asistime.

Te Vëllaznimi u dalluan kapitenja Rina Hoda me 14 pikë, 7 kërcime e 5 asistime, Aisha Kaid me 14 pikë, 5 kërcime e 5 asistime dhe Mirlinda Daku me 11 pikë të tjera. Për Dakun dhe hungarezen Kaid kjo ishte ndeshja debutuese me fanellën e Vëllaznimit.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 9 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Vëllaznimi ende nuk u njoftua me fitore pas 11 xhirove të zhvilluara.

Në xhiron tjetër Prishtina luan derbin ndaj Bashkimit, derisa Vëllaznimi takohet me Kastriotin, ku do të shpresojnë në fitoren e parë të stinorit.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave