Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun


21 November, 2021 @21:12

Skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave, KBF Prishtina, e kaloi edhe pengesën e Trepçës, duke e mposhtur me rezultat 56-72.

KBF Prishtina në asnjë moment nuk lëshoi epërsinë kundër skuadrës mitrovicase dhe arriti fitoren e shtatë rresht në Ligën e Femrave.

Diellza Dekaj
ishte koshashënuesja më e mirë 15 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Agnesa Rrahmani me 13 pikë e 6 kërcime, Sarah Mgbeike me 11 pikë, 15 kërcime e 5 asistime dhe Marigona Rushiti me 11 pikë gjithashtu.

Te Trepça e vetmja që shkëlqeu ishte Ta’shara Jeffries me 33 pikë, 7 kërcime, 3 asistime e 3 topa të rrëmbyer.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 7 fitore e 0 humbje rikthehet në krye, derisa skuadra mitrovicase me 1 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e parafundit.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Vëllaznimin, kurse Trepça me Kastriotin.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave