Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP I XHIROS VIII

Samuel Sessoms (Vëllaznimi) - MVP (8)

Foto: FBK

Samuel Sessoms (Vëllaznimi) - MVP (8)


13 November, 2023 @23:12

Kuqezinjtë treguan një paraqitje mjaft të mirë kundër kampionëve, sfidë që u vendos pas vazhdimit 100:99.
Organizatori Sammuel Sessoms tregoi sërish paraqitje të mirë pas asaj ndaj Sigal Prishtinës.
Sessoms ndaj verdhezinjëve kishte 30 pikë, tetë kërcime e tetë asistime, duke u shpallur MVP i javës, nga FBK.
Kjo është hera e parë që një basketbollist i Vëllaznimit shpallet MVP i xhiros në kuadër të këtij edicioni të Superligës, ndërsa Sessoms ka qenë instrumental në duelin ndaj Pejës, të cilëve gjakovarët ua shkaktuan humbjen e parë të stinorit.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga