Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE PËR KËNDELLJE

Drilon Hajrizi shkëlqen, Trepça i kthehet fitores

Foto: KBTrepca/ fb

Drilon Hajrizi shkëlqen, Trepça i kthehet fitores


Teksti: FBK

12 November, 2023 @20:44

Trepça ka shënuar fitore ndaj Istogut me rezultat 112:82 (23:23, 25:25, 37:14, 27:20), në javën e tetë të Prince Caffe Superligës, ku dallimi u bë në pjesën e dytë.
Te vendasit u dalluan Drilon Hajrizi me 34 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime dhe debutuesi Darnell Edge me 22 pikë, shtatë kërcime e dhjetë asistime, kurse te mysafirët më i miri ishte Arian Azemi me 25 pikë, pesë kërcime e nëntë asistime.
Trepça numëron gjashtë fitore e dy humbje, duke u renditur e dyta, kurse Istogu me një fitore e shtatë humbje është në vendin e fundit në tabelë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga