Të gjitha lajmet

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të qëndruar në shtëpi, karshi pandemisë coronavirus.

Greku 42 vjeç ka kërkuar nga të gjithë që të jenë syhapur dhe të respektojnë rregullat që po i vendosin shtetet përkatëse.

“Planeti po përballet me një krizë që nuk është përballur në 100 vitet e fundit. Megjithatë, në çdo krizë ka edhe mundësi. Mund të krijojmë mundësi për veten, familjen dhe shtetin. Shfrytëzoni këtë kohë për të kaluar me të dashurit tuaj. Shumë shpejt kjo krizë do të jetë histori. Duhet të qëndrojmë të bashkuar, të qëndrojmë në shtëpi dhe të shëndetshëm”, ka thënë Marmarinos.

Marmarinos që erdhi në krye të Kosovës në fillim të këtij viti për të zëvendësuar boshnjakun Damir Mulaomerovic të larguar pas kualifikimeve të fundit, ka nisur mbarë parakualifikimet për Botërorin 2023, duke shënuar dy fitore me Kosovën në dy përballjet e para të grupit.

Kosova mposhti Islandën si vendas dhe Luksemburgun si mysafir dhe aktualisht zë vendin e parë në grup, ku është edhe Sllovakia.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga