Të gjitha lajmet

S'KA BASKET

Shtyhet turneu 3x3 i vajzave

Foto: FBK

Shtyhet turneu 3x3 i vajzave

15 September, 2020 @13:52

Turneu “Women Streetball AA Prishtina” i organizuar nga Klubi i Basketbollit AA (Kerasan) Prishtina në konkurrencën e femrave do të shtyhet për shkak të masave anti-Covid.

Turneu ka qenë i paraparë të zhvillohet sonte nga ora 17:00 në Marigona Rezidencë në fushën e hapur të basketbollit, megjithatë, me rekomandimin e institucioneve shëndetësore është shtyrë për një datë tjetër.

Turneu do të shtyhet për një datë tjetër, ka bërë të ditur FBK në njoftimin e lëshuar paraprakisht.

FBK

Përfundon afati, klubet e regjistruara

14 September, 2020 @13:29

Ka përfunduar afati për paraqitjen e klubeve për edicionin e ri 2020/2021 në basketboll. Edicioni i ri do të nisë…

PRISHTINA (F)

Më e mira e Prishtinës mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 September, 2020 @21:50

TOP koshashënuesja dhe TOP asistuesja e skuadrës së femrave të Prishtinës, Irma Konjusha, ka vazhduar kontratën. Irma do të jetë…

BASHKIMI (F)

Saranda Daci vazhdon me Bashkimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 September, 2020 @12:02

Skuadra e Bashkimit arriti ta mbajë në skuadër lojtaren më të mirë të stinorit të kaluar, Saranda Dacin. Daci do…

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon Elektra Zykajn

FOTO / Prishtina (F)

2 September, 2020 @13:34

Skuadra e femrave të Prishtinës, para pak çastesh e zyrtarizoi basketbollisten e sukseshme Elektra Zykajn. Elektra do të jetë pjesë…

BASHKIMI (F)

Bashkimi zyrtarizon qendrën amerikane Jaleesa Avery

2 September, 2020 @11:33

Para pak çastesh skuadra e femrave të Bashkimit ka zyrtarizuar të huajen e dytë të ekipit. Jaleesa Avery ka arritur…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave