Të gjitha lajmet

KOSOVA

Sot bëhet prezantimi i trajnerit dhe lista e Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Sot bëhet prezantimi i trajnerit dhe lista e Kosovës

14 February, 2020 @13:15

Sot me fillim nga ora 14:00, FBK-ja prezanton trajnerin e ri të përfaqësueses së Kosovës, Christos Marmarinos.

Gjithashtu do të publikohet edhe lista e gjërë e Kosovës, për dy ndeshjet para-kualifikuese për Botërorin 2023.

Kosova më 20 shkurt do të takohet me Islandën në Prishtinë, derisa më 23 shkurt do të luajnë me Luksemburgun si mysafire.

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të…

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja