Të gjitha lajmet

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13 September, 2019 @14:06

Përmes një komunikate për media, Federata e Basketbollit e Kosovës ka bërë të ditura ndeshjet e xhiros hapëse të Superligës, ndeshje që u përcaktuan pas shortit të mbajtur sot.

Ndeshjet e xhiros hapëse në Superligën e Kosovës në basketboll (meshkujt) janë:

Bashkimi vs. Lipjani
Ylli vs. Feronikeli
Rahoveci vs. Prishtina
Prizreni vs. Peja
Trepça pushon.

Siç shihet, ndeshja kryesore e xhiros hapëse do të jetë ajo mes Rahovecit dhe Prishtinës, të cilat ndeshen mes vete edhe për Superkupë më datën 24 të këtij muaji.

Ndeshjet e xhiros hapëse luhen më 28 dhe 29 shtator.

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

PRIZRENI STATS

Canada me mesatare mbi 20 te Prizreni

TOPSPORTI / A.P

26 April, 2020 @0:38

Koshashënuesi më i mirë te Prizreni në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, ishte Malcolm Canada. Canada luajti vetëm në…

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i…

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në…

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga