Të gjitha lajmet

TEAM OF THE HALF SEASON

TOP 5-shja e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave 19/20

TOP 5-shja e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave 19/20

18 December, 2019 @10:56

Pas 10 botimeve të pesëshes së javës në kuadër të Ligës së Femrave, TopSporti ka përzgjedhur edhe pesëshen më të mirë të pjesës së parë të stinorit në Ligën e Femrave, bazuar në pesëshet e javës.

Kështu, me 6 paraqitje në 5-shen e javës, Valbona Bytyqi nga Penza është basketbollistja që është zgjedhur më së shumti në më të mirat e javës, derisa skuadra e saj Penza me ndihmën e Bytyqit gjendet në pozitën e tretë.

Bashkimi e përfundoi gjysmëstinorin pa humbje, duke i fituar të gjitha ndeshjet. Vashat e skuadrës prizrenase kanë futur në pesëshe 9 emra të ndryshme, por Khadija Brown me 4 herë dhe Aisha Balarabe me 3, arritën të hyjnë në 5-shen gjysmëstinorit, falë performancave të tyre.

Kampionia aktuale e Ligës së Femrave, Prishtina, në 10 xhirot e zhvilluara, me 10 lojtare të ndryshme, u bë skuadra me më së shumti lojtare në TOP 5-shen e javës.

Enisa Kamerolli nga kjo skuadër me 3 paraqitje është zgjedhur në 5-shen e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave.

Edhe pse skuadra e saj, Kastrioti, nuk ka bilanc të mirë të fitoreve, performanca e Agnesa Rrahmanit në 10 ndeshjet e zhvilluara është për t’u përmendur.

Agnesa arriti të hyjnë 4 herë në pesëshen e javës dhe është zgjedhur edhe në TOP 5-shen e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave.

Kështu, pesëshja e gjysmëstinori në Ligën e Femrave është kjo: Enisa Kamerolli (Prishtina), Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Valbona Bytyqi (Penza), Khadija Brown-Haywood (Bashkimi) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave