Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (11)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (11)

9 February, 2020 @11:15

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 11 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Melita Luci (Penza), Diedona Halitaj (Penza), Enxhi Xhanaj (Prishtina), Khadija Brown-Haywood (Bashkimi) dhe Era Shatri (Prishtina).

Penza e mposhti Kastriotin me rezultat 40-91. Performanca më e mirë e xhiros erdhi nga Diedona Halitaj. Ajo shkëlqeu me shifrat magjike triple-double prej 16 pikëve, 10 asistimeve e 10 topave të rrëmbyer. Halitaj gjithashtu në statistikat personale i shtoi edhe 5 kërcime e 3 bllokada.

Përveç Diedonës te Penza u dallua edhe Melita Luci me 19 pikë, 14 kërcime, 8 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Edhe vashat e Prishtinës e nisën stinorin pranveror me fitore, duke e mposhtur Vëllaznimin. Enxhi Xhanaj me 28 pikë, 30 kërcime, 7 asistime, 4 topa të rrëmbyer dhe 2 bllokada ishte më e mira te Prishtina, derisa 28 pikët e saj ishte shifra më e lartë e xhiros. Performancë të mirë tregoi edhe Era Shatri me 14 pikë, 14 kërcime e 7 asistime.

Skuadra e vetme pa humbje Bashkimi, me lehtësi e kaloi edhe Trepçën në ndeshjen e parë të stinorit pranveror. Khadija Brown-Haywood ishte më e mira me 27 pikë, 12 kërcime, 4 asistime, 3 topa të rrëmbyer e 1 bllokadë.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave