Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (5)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (5)

11 November, 2019 @22:05

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së pestë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Tringa Ukaj (Prishtina), Sihana Ramoja (Trepça), Khadija Brown (Bashkimi), Era Shatri (Prishtina) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

Prishtina e mposhti me lehtësi Kastriotin, por sa i përket performancave individuale ishte një ndeshje historike për Era Shatrin.

Era shkëlqeu me dyshifror të katërfishtë. Ajo luajti me 14 pikë, 10 kërcime, 10 asistime e 10 topa të rrëmbyer. Përveç Erës, edhe Tringa Ukaj hyri në TOP 5-shen e javës nga Prishtina. Ukaj luajti me 20 pikë, 13 kërcime, 7 topa të rrëmbyer e 2 asistime.

Skuadra e vetme e pamposhtur sivjet në Ligën e Femrave, Bashkimi, epitetin e vazhdoi edhe duke e mposhtur Penzën.

Aisha Balarabe luajti me 13 pikë e 7 kërcime, derisa u dallua edhe Khadija Brown me 13 pikë, 6 asistime e 3 kërcime.

Trepça e mposhti Vëllaznimin dhe e regjistroi fitoren e dytë rresht. Më e dalluara te skuadra mitrovicase ishte Sihana Ramoja.

Sihana kundër ish-skuadrës së saj luajti me double-double prej 10 pikëve e 10 kërcimeve. Ajo gjithashtu i rrëmbeu 6 topa.

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Trepça në ngritje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 November, 2019 @18:16

Pas 3 humbjeve në 3 ndeshjet e para, Trepça duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 39-32, e regjistroi fitoren…

PRISHTINA (F) - KASTRIOTI (F)

Era Shatri me dyshifror të katërfishtë, Prishtina pa problem

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 November, 2019 @18:16

Vashat e Prishtinës pa problem e kaluan pengesën e Kastriotit, duke i mposhtur me 70 pikë epërsi 116-46. Nga…

BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Bashkimi +30 në derbi, seria ngritet në 5

BOROZANI / Arkiv / Arian Paçarizi

8 November, 2019 @21:13

Vashat e Bashkimit, në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë në Ligën e Femrave, e mposhtën Penzën me rezultat të…

PRISHTINA - MOSCOW

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

7 November, 2019 @21:52

Vashat e Prishtinës e regjistruan edhe humbjen e katërt në Euro Cup Women. Prishtina u mposht kundër MBA Moscow me…

EUROCUP WOMEN

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

7 November, 2019 @19:06

Vashat e Prishtinës me fillim nga ora 20:00, do të përballet me skuadrën MBA Moscow në ndeshjen e katërt në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave