Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)


25 January, 2021 @12:49

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 11 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Le’Jzae Davidson (Bashkimi), Raven Baker (Vëllaznimi), Alexis Tolefree (Prishtina), Sarah Mgbeike (Vëllaznimi) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

KBF Bashkimi e mposhti KBF Penzën me rezultat 85-74.

Le’Jzae Davidson dhe Aisha Balarabe shkëlqyen te Bashkimi. Davidson luajti me 32 pikë, 3 asistime,  2 kërcime e 2 topa të rrëmbyer, kurse Balarabe luajti me 24 pikë, 17 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer.

KBF Prishtina e deklasoi KBF Trepçën me rezultat 33-128.

Alexis Tolefree në ndeshjen e parë të saj me fanellën e Prishtinës, ishte më e mira me 32 pikë, 6 topa të rrëmbyer, 4 kërcime, 3 asistime e 2 bllokada.

KBF Vëllaznimi pa telashe e mposhti KBF Kastriotin me rezultat 52-102.

Si zakonisht dyshja Raven Baker e Sarah Mgbeike ishin më të mirat te skuadra gjakovare. Baker luajti me 48 pikë, 7 asistime, 5 kërcime, 2 topa të rrëmbyer e 1 bllokadë, kurse Mgbeike me 30 pikë, 25 kërcime, 8 asistime, 4 bllokada e 1 top të rrëmbyer.


KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pamëshirshme ndaj KBF Trepçës

24/01/21 @ 14:54

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

Me 46 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

24/01/21 @ 13:48

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Trepça - KBF Prishtina

24/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

FBK Liga e Femrave

Xhiroja mbyllet në “Minatori”

24/01/21 @ 09:17

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

FBK Liga e Femrave

Baker gati gjysmën e pikëve në fitore

23/01/21 @ 16:35

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi e hap pjesën e dytë me fitore

23/01/21 @ 15:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

23/01/21 @ 13:34

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

23/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

23/01/21 @ 11:11

LIGA E FEMRAVE

Me derbi fillon Liga e Femrave

FBK Liga e Femrave

Me derbi fillon Liga e Femrave

23/01/21 @ 10:53


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave