Të gjitha lajmet

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik e mposhtën Prishtinën me rezultat 84-66.

TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e Kupës në Ligën e Femrave e përbëjnë: Arbnore Përquku (Bashkimi), Enxhi Xhanaj (Prishtina), Khadija Brown (Bashkimi), Era Shatri (Prishtina) dhe Saranda Daci (Bashkimi).

Nga skuadra fituese e Kupës, Bashkimi, arritën të hyjnë në pesëshen e Kupës: Arbnore Përquku, Khadija Brown e Saranda Daci.

Përquku luajti me 16 pikë, 9 asistime, 6 kërcime e 4 topa të rrëmbyer. Brown shkëlqeu me 27 pikë, 11 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer, derisa 40 minuta nuk e humbi asnjë top gjatë ndeshjes. Daci me performancën e saj prej 22 pikëve, 10 kërcimeve, 4 bllokadave, është zgjedhur MVP e finales së Kupës së Kosovës te femrat.

Nga skuadra finaliste Prishtina në pesëshen e Kupës gjetën vend Enxhi Xhanaj dhe Era Shatri. Xhanaj luajti me 16 pikë, 11 kërcime e 4 asistime, kurse Shatri me 15 pikë, 9 kërcime, 4 topa të rrëmbyer e 2 asistime.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave