Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - KASTRIOTI (F)

Trepça kap avantazhin nga Kastrioti

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Trepça kap avantazhin nga Kastrioti

4 December, 2019 @13:48

Dy skuadra që për pozitën e katërt në Ligën e Femrave, Trepça dhe Kastrioti, e hapën xhiron e nëntë në palestrën “Minatori”.

Vashat e Trepçës e mposhtën Kastriotin me rezultat 62-44 dhe u ngrit në pozitën e katërt.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte me rezultat të afërt, derisa dallimi u bë në çerekun e tretë, ku Trepça me mbrojtje të fortë pësoi vetëm gjashtë pikë dhe epërsinë e mbajti deri në fund të ndeshjes.

Sihana Ramoja ishte koshashënuesja më e mirë me 18 pikë, derisa i rrëmbeu edhe 9 kërcime. Ajo u ndihmua edhe nga Melisa Ibrahimi me 17 pikë dhe nga kapitenja Lorena Haxha, që ishte shumë afër shifrave trilpe-double prej 10 pikëve, 10 kërcime e 7 asistime.

Te Kastrioti si zakonisht më e dalluara ishte Agnesa Rrahmani me 21 pikë e 11 kërcime, kurse u veçua edhe Anita Grainca me double-double prej 10 pikëve e 23 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Trepça me 3 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e katërt, kurse Kastrioti me 2 fitore e 7 humbje gjendet një pozitë më poshtë.

Në xhiron tjetër skuadra mitrovicase do të takohet me Vëllaznimin, derisa Kastrioti me Prishtinën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave