Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E PARA

United Basketball debuton në elitë me fitore

United Basketball debuton në elitë me fitore


Teksti: FBK

19 October, 2022 @10:42

Xhiroja e parë në Superligën e Femrave dhuroi ndeshje interesante.

Të premten, Bashkimi shënoi fitore ndaj Penzës, 71:67, në derbin e xhiros së parë.

Prishtina ashtu si është pritur shënoi fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 91:55, në ndeshjen që faktikisht u zhvillua në Gjakovë. Skuadra prishtinase ishte më e mirë nga fillimi deri në fund për të shënuar fitore të merituar, ku u dalluan Sarah Mgbeike me 23 pikë, tetë kërcime e gjashtë asistime dhe Era Shatri me 13 pikë e 12 kërcime, kurse te Vëllaznimi më e mira ishte Malaya Kendrick me 22 pikë e tetë kërcime.

United Basketball shënoi fitoren e parë në elitë, pas hyrjes nga Liga e Parë. Skuadra gjilanase shënoi fitore në udhëtim ndaj Trepçës, 59:62, ku pesë pikë radhazi në fund nga gjilanaset bënë që të shënojnë fitoren e parë këtë edicion. Anila Selmani ishte më e dalluara te mysafiret me 27 pikë, kurse Marshanique Hall te vendaset me 21 pikë e tetë kërcime.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave