Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË E VOTUARA

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

Foto: FBK/fb

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët


2 January, 2022 @17:15

Kapitenia e Penzës së Pejës, Valbona Bytyqi, është shpall Lojtarja më e mirë nga tifozët për pjesën vjeshtore të stinorit në Superligën e Femrave.

Ajo ka mposhtur rivalet e saja Irma Konjusha e Arbnore Përquku me dallim të madh votash, ndërsa ka marrë më shumë sesa gjithë të katërtat pas saj!

Bytyqi la pas Irma Konjushën e Bashkimit, Arbnore Përqukun e Prishtinës, bashkëlojtaren e saj, amerikanen Rael Whitsitt si dhe amerikanen e Prishtinës Sarah Mgbeike, që u bë lojtare e Kosovës së fundi duke u natyralizuar.VOTAT E LOJTAREVE NGA TIFOZËT:

1 Valbona Bytyqi (Penza) 714
2 Irma Konjusha (Bashkimi) 365
3 Arbnore Përquku (Prishtina) 102
4 Rael Whitsitt (Penza) 77
5 Sarah Mgbeike (Prishtina) 43

 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave