Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / GJYSMËFINALJA

Vashat e Prishtinës deklasojnë Trepçën për të arritur finalen

Vashat e Prishtinës deklasojnë Trepçën për të arritur finalen

1 February, 2020 @20:39

Në ndeshjen e luajtur në mes të Prishtinës dhe Trepçës, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina mposhti bindshëm Trepçën.

Vashat e trajnerit Fidan Shatri, deklasuan skuadrën mitrovicase me rezultat 93-26 dhe u kualifikuan në finale të Kupës.

Në finale të Kupës së Kosovës, Prishtina do ta pret fituesen nga dueli Bashkimi-Penza, që do të luhet nesër në Prizren.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave