Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / GJYSMËFINALJA

Vashat e Prishtinës deklasojnë Trepçën për të arritur finalen

Vashat e Prishtinës deklasojnë Trepçën për të arritur finalen

1 February, 2020 @20:39

Në ndeshjen e luajtur në mes të Prishtinës dhe Trepçës, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina mposhti bindshëm Trepçën.

Vashat e trajnerit Fidan Shatri, deklasuan skuadrën mitrovicase me rezultat 93-26 dhe u kualifikuan në finale të Kupës.

Në finale të Kupës së Kosovës, Prishtina do ta pret fituesen nga dueli Bashkimi-Penza, që do të luhet nesër në Prizren.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave