Të gjitha lajmet

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup.

Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra Sparta&k Vidnoje e mposhti bindshëm Prishtinën me rezultat 63-126.

Që nga çereku i parë skuadra ruse e tregoi kualitetin dhe e krijoi epërsinë për të mos e lëshuar deri në fund.

Më e mira te Vidnoje ishte Daria Repnikova me 24 pikë.

Te Prishtina u dallaun Nyilah Myers me 20 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Danisha Shaw me 19 pikë dhe Irma Konjusha me 15 pikë.

Kjo ishte fitorja e dytë e Vidnojes, derisa humbja e dytë e Prishtinës pas 2 ndeshjeve të zhvilluara.

Prishtina ndeshjen e radhës do ta zhvillojë përsëri në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve më 31 tetor kundër skuadrës turke Besiktas.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

NGA INFORMATORI

350€ dënime te meshkujt, 200€ te femrat

22 October, 2019 @10:30

Pas përfundimit të xhirove përkatëse në Superligën e Kosovës në basketboll dhe në Ligë të femrave, nuk është shënuar ndonjë…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave