Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

Foto: FBK

12-shja e Rodiqit për FIBA U20


18 July, 2021 @18:37

Selektori i Kosovës U20 në basketboll, Mark Rodiqi, bashkë me 12 basketbollistët e përzgjedhur dhe ndihmësit kanë arritur sot në Sopron të Hungarisë, ku ekipi i Kosovës do të merr pjesë në FIBA U20 European Challangers.

Ky turne mbahet prej datës 20 deri më datën 25 korrik, ndërsa në Sopron do të zhvillohen ndeshjen e Grupit E ku bëjnë pjesë Dardanët, që për kundërshtarë në grup do të kenë: Bjellorusinë, Hungarinë dhe Sllovakinë.

Dueli i parë i Kosovës është të martën me fillim prej orës 15:00 ndaj Bjellorusisë.

Basketbollistët e ftuar të Kosovës U20 nga selektori Rodiqi janë: Donat Rexhepi, Don Polloshka, Shëndrit Llapi, Denis Zenelaj, Drilon Shala, Mirlind Zekaj, Shpat Mustafa, Fatlind Shoshaj, Genc Zeqiraj, Dion Sheqiri, Rron Thaçi, Albatrit Syla.i:

DUELET E KOSOVËS NË GRUPIN E:

20 korrik, 15:00, Bjellorusia-Kosova;
21 korrik, 19:30, Kosova-Hungaria;
22 korrik, 18:00, Sllovakia-Kosova.

GAME 5: SUNS - BUCK

Bucks 1 fitore larg titullit

NBA

Bucks 1 fitore larg titullit

18/07/21 @ 11:29

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson përsëri

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson përsëri

17/07/21 @ 20:12

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

17/07/21 @ 13:15

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Kampioni vazhdon me përforcime

10/07/21 @ 20:42

YLLI

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

FBK Superliga/Transfere

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

09/07/21 @ 00:01

PRIZRENI

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

FBK Superliga/Transfere

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

07/07/21 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga