Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson përsëri

Kosova U20 (F) pëson përsëri


Teksti: FBK

17 July, 2021 @20:12

Kosova U20 ka pësuar humbje nga Rumania U20 me shifrat 80:64 (24:24, 14:19, 22:6, 20:15), në kuadër të Women’s European Challenger, që po zhvillohet në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Kosova e nisi ndeshjen mjaft mirë, duke pasur epërsi 5:12, e më pas 8:14 dhe 13:20, por në fund e lëshuan epërsinë, duke bërë që çereku i parë të përfundojë 24:24.

Vashat dardane e nisën për mrekulli edhe periodën e dytë, me gjashtë pikë radhazi, duke mos lënë Rumaninë të shënojë për pesë minuta. Kosova ishte në epërsi gjatë gjithë periudhës së dytë, ku kishte epërsi deri në tetë pikë, 30:38 e më pas edhe 33:41, kurse pjesa e parë përfundon me shifrat 38:43.

Perioda e tretë ishte fatale për Kosovën që shënoi vetëm gjashtë pikë dhe pësoi 22, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 60:49. 10 minutat e fundit ishin më të baraspeshuar, 20:15, ndërsa Rumania triumfoi në fund 80:64.

Te Kosova u dalluan Agnesa Rrahmani me 23 pikë, Tringa Ukaj me 10 pikë e 17 kërcime, Astera Tuhina me 10 pikë e nëntë asistime dhe Djellza Dekaj me 13 pikë.

Kosova ndeshjen e fundit e zhvillon të dielën ndaj Maqedonisë Veriore nga ora 21:00.


KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

17/07/21 @ 13:15

KOSOVA (F)

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

16/07/21 @ 18:53

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

15/07/21 @ 20:37

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

15/07/21 @ 13:08

GAME 4: BUCKS - SUNS

Middleton me rekord, barazohet seria finale

NBA

Middleton me rekord, barazohet seria finale

15/07/21 @ 09:36

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

17/07/21 @ 13:15

KOSOVA (F)

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

16/07/21 @ 18:53

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

15/07/21 @ 20:37

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

15/07/21 @ 13:08

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

13/07/21 @ 20:13

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja