Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA (F)

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira

FOTO / Shpend Ahmeti

Era Shatri: Besojmë në paraqitje të mira


Teksti: FBK

16 July, 2021 @18:53

Basketbollistet e Kosovës A janë gati për debutim në arenën ndërkombëtare. Kjo është hera e parë që Përfaqësuesja A e femrave do të marrë pjesë në një garë evropiane. Vashat e Kosovës do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që do të mbahet nga 20 deri më 25 Korrik në Qipro.

Basketbollistja Era Shatri ka folur për përgatitjet deri më tani. “Kanë shkuar shumë mirë dhe po përgatitemi maksimalisht që të jemi sa më të gatshme për garat ndërkombëtare. Kjo është hera e parë që luajmë në arenën evropiane. E dimë rëndësinë dhe për këtë nuk ka munguar angazhimi në stërvitje”, është shprehur Shatri për uebfaqen zyrtare të FBK-së.

Kjo është hera e parë që Kosova A do të luajë në garat zyrtare ndërkombëtare. “Kjo është nder për ne. Të gjitha vashat janë të motivuara që do të luajnë për Kosovën, sepse e dimë që më herët këtë mundësi nuk e kanë lojtaret tjera, andaj ne do të japim më të mirën tonë në ndeshjet ndaj Qipros dhe Luksemburgut. Shpresojmë në paraqitje dhe rezultate të mira”, ka shtuar tutje Shatri.

Vashat e Kosovës janë në grup me Qipron dhe Luksemburgun dhe synimi është për paraqitje pozitive, pasi kjo është hera e parë që garojnë në arenën ndërkombëtare.


KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

15/07/21 @ 20:37

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

15/07/21 @ 13:08

GAME 4: BUCKS - SUNS

Middleton me rekord, barazohet seria finale

NBA

Middleton me rekord, barazohet seria finale

15/07/21 @ 09:36

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

EUROLEAGUE 2021/22

Hidhet shorti për stinorin 2021/22 në Euroleague

Euroleague

Hidhet shorti për stinorin 2021/22 në Euroleague

14/07/21 @ 17:16

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

13/07/21 @ 20:13

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson edhe nga Luksemburgu

15/07/21 @ 20:37

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) përballë Luksemburgut

15/07/21 @ 13:08

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

13/07/21 @ 20:13

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

07/07/21 @ 17:42

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

07/07/21 @ 17:31

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja