Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia

FOTO / FIBA

Kosova U20 (F) pëson nga Sllovakia


Teksti: FBK

13 July, 2021 @20:13

Vashat e Kosovës U20 kanë pësuar humbje nga Sllovakia me shifrat 71:38 (26:11, 17:6, 12:12, 16:9), në kuadër të FIBA U20 Women’s European Challengers, takim që u zhvillua në Shkup.

Sllovakia e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 26:11. Edhe në periodën e dytë, vashat sllovake vazhduan me lojë të mirë, por më pas u këndellen vashat kosovare, derisa perioda e dytë përfundoi 17:6, duke shkuar në pushim me shifrat 43:17.

Periudha e tretë ishte tërësisht e barabartë, cka tregon edhe rezultati 12:12. Edhe 10 minutat e fundit ishin të barabartë, por në fund sllovaket krijuan epërsi dhe triumfuan në fund 71:38.

Te Kosova u dalluan Astera Tuhina me 6 pikë, 10 kërcime e 6 asistime dhe Dea Pushkolli me 11 pikë.

Ndeshjen e ardhshme, Kosova e zhvillon ndaj Luksemburgut, të enjten nga ora 17:00.

Orari

Sllovakia-Kosova 71:38

15 Korrik

17:00 Kosova-Luksemburgu

17 Korrik

17:00 Rumania-Kosova

18 Korrik

21:00 Maqedonia Veriore-Kosova


BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

GAME 3: BUCKS - SUNS

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

NBA

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

12/07/21 @ 10:17

KOSOVA U20 (F)

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

Përfaqësuesja

Sot, sfida e parë për Kosovën U20

13/07/21 @ 14:27

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

KOSOVA (F)

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) me përbërje të re, synon rezultate pozitive

07/07/21 @ 17:42

KOSOVA U20

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

Përfaqësuesja

Rodiqi: Jam i kënaqur me përgatitjet, shpresojmë në paraqitje të mira

07/07/21 @ 17:31

KOSOVA (F)

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

Përfaqësuesja

Përquku: Krenare që jam kapitene e Kosovës

07/07/21 @ 17:14

KOSOVA (F)

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

Përfaqësuesja

Vraniqi: Po japim maksimumin në stërvitje

06/07/21 @ 16:28

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Përfaqësuesja

Pjesëmarrja historike e Kosovës

06/07/21 @ 13:54

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja