Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Fotot: LigaUnike/fb

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt


12 July, 2021 @14:40

Liga Unike në konkurrencë të meshkujve këtë stinor 2021/22 do të kthehet në pjesën garuese që ishte menduar në fillim të saj.

Katër skuadra nga Kosova dhe 4 të tjera nga Shqipëria do të garojnë për titullin e më të mirit mbarëkombëtar duke u takuar nga dy herë me njëra-tjetrën në formë të kampionatit, me sistemin vajtje-ardhje.

Kështu, do të luhen 14 xhiro të rregullta duke nisur nga fundjava e 20-21 tetorit 2021, ndërsa katërshja më e mirë do të shkojë drejt PlayOffit ku edhe do të përcaktohet kampioni i Ligës.

Kujtojmë, në stinorin e kaluar të parin të Ligës Unike, fitues doli Golden Eagle Ylli që në finale mposhti Pejën. Gara u zhvillua në sistemin eliminator, për shkak të pandemisë dhe nisi nga Final 8 për të shkuar drejt finales.

Sa u përket të huajve pjesëmarrës, është bërë e ditur që Federatat përkatëse janë vendimtare.

“Klubet pjesëmarrëse në Ligën Unike u nënshtrohen rregullave të Federatave kombëtare rreth regjistrimit të lojtarëve të huaj dhe transferimit të tyre,” ka shkruar njoftimi.

Kurse, në fushë të lojës do të mund të jenë maksimalisht 3 të huaj. Muaji gusht është përcaktuar si muaj ku do të hidhet shorti për orarin e ndeshjeve të garës. Ndërsa para saj do të organizohet edhe Superkupa mbarëkombëtare.


DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

VENDIMI I RI I BORDIT

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

12/07/21 @ 14:17

GAME 3: BUCKS - SUNS

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

NBA

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

12/07/21 @ 10:17

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Kampioni vazhdon me përforcime

10/07/21 @ 20:42

VENDIMI I RI I BORDIT

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

12/07/21 @ 14:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

14/04/21 @ 23:50

TEAM OF THE FINAL

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

Liga Unike

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

14/04/21 @ 23:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

14/04/21 @ 22:07

LIGA UNIKE

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

Liga Unike

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:47

LIGA UNIKE

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

Liga Unike

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

14/04/21 @ 21:24

PEJA - YLLI

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

Liga Unike

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:03

PEJA - YLLI

Ç3: Ylli në epërsi ndaj Pejës, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Ylli në epërsi ndaj Pejës, edhe 10 minuta lojë

14/04/21 @ 20:28


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike